Warianty zamknięcia skrzyni z plandeką: który jest najlepszy?

Warianty zamknięcia skrzyni z plandeką: który jest najlepszy?

Zamknięcie skrzyni z plandeką to temat z pozoru banalny, ale w praktyce niezwykle istotny. Kierowcy na co dzień dokonując wielokrotnie załadunku i rozładunku towaru oczekują komfortu pracy i wysokiej jakości wykonania. Kto wybierze dwuskrzydłowe drzwi czy plandekę rolowaną? Skąd taki wybór? Oto krótki przegląd możliwości każdego wariantu. Prezentujemy galerię zdjęć.

Skrzynia z plandeką to rozwiązanie powszechne dostępne w kategorii aut użytkowych do 3,5 t jako forma zabudowy samochodów. Taki produkt daje możliwość przewożenia różnorodnych towarów, zarówno na trasach krajowych i międzynarodowych. Żeby jednak odpowiedni towar załadować i rozładować niezbędna jest taka konfiguracja skrzyni, by praca stawała się komfortowa, a kierowca oszczędził czas i zbędny wysiłek.

Jeden dzień z życia kierowcy

Załadunek towaru to czynność absorbująca. W zdecydowanej większości odbywa się na tyłach skrzyni. Kierowca pakuje zestawy mebli, części samochodowe, maszyny czy przedmioty wielkogabarytowe. Chociaż w zasadzie to co ładuje, nie ma znaczenia, bo…. jakoś trzeba towar załadować i przewieźć. Ale żeby to „jakoś” miało odpowiednią jakość, warto zainwestować w odpowiednie zamknięcie skrzyni z plandeką. Nie tylko po to, by oszczędzić czas i niepotrzebne nerwy, ale – co równie ważne, poprawić komfort swojej pracy. Przyjrzyjmy się kilku propozycjom.

Plandeka rolowana

Propozycja dla kierowców, którzy są w stanie zaakceptować mniejszą funkcjonalność (w porównaniu np. do windy), ale z drugiej oczekują większej ładowności i krótszego czasu potrzebnego na załadunek. Plandeka rolowana jest lekka, co sprawia, że zabudowa nie traci na wadze załadunku. Kiedy się sprawdzi taki wariant? (kliknij w obrazek poniżej, aby go powiększyć).

Przy podjeżdżaniu do rampy załadowczej, przy ładowaniu towaru z wykorzystaniem ręcznego wózka widłowego. W jakiej branży plandeka rolowa spełni swoją funkcję? Przewóz mebli, części samochodowych, artykułów ogrodniczych, materiałów budowlanych, to tylko wybrane przykłady w których możemy korzystać ze skrzyni z plandeką rolowaną. Drugi wariant odbezpieczenia i zabezpieczenia plandeki przed zwinięciem polega na dociśnięciu oczek do chwytek, bez ich przekręcania w celu stworzenia blokady (zdjęcie poniżej).

Plandeka zwijana (rolowana) – film instruktażowy

Na krótkim filmie pokazujemy schemat działania całego systemu. Jest niezwykle prosty w użytkowaniu.

Winda z klapą domykająca

Co jeśli transportujemy przedmioty ciężkie i wielkogabarytowe? W takim wypadku przewagę zdobywa winda załadowcza. Szybko. Wygodnie. Sprawnie. W zasadzie te trzy słowa charakteryzują takie rozwiązanie. Taki produkt spotykany jest wszędzie tam, gdzie transportowane są palety o dużych gabarytach oraz obiekty modułowe. Winda z klapą domykającą opuszczana w nieco ponad 20 sekund staje się praktycznym narzędziem w codziennej pracy, a to podnosi komfort w codziennej pracy kierowcy. To produkt najchętniej wybierany z uwagi na swoje wszechstronne zastosowanie.

Drzwi tylne kontenerowe typu Sandwich oraz drzwi aluminiowe

Wśród kierowców są i tacy, którzy decydują się na rozwiązania bardziej trwałe i zapewniające większe bezpieczeństwo ładunku w porównaniu do plandeki rolowanej. Laminowane drzwi tylne kontenerowe typu Sandwich bazują na ultralekkiej konstrukcji. Rdzeń wypełniony pianką poliuretanową XPS czyni dwuskrzydłowe drzwi niezwykle lekkie. Otwierane o kącie otwarcia 270° daje możliwość komfortowego załadunku, rozładunku towaru oraz gwarantują bezpieczeństwo towaru podczas transportu. Drzwi wyposażone w dwa rygle zewnętrzne domykane są szybko i precyzyjnie. Drzwi aluminiowe w detalach różnią się od drzwi z wykorzystaniem pianki XPS. To rozwiązanie droższe lecz o większej wytrzymałości. W przeciwieństwie do plandeki rolowanej dużą zaletą są większe walory bezpieczeństwa całej konstrukcji.

Rozwiązania niestandardowe

Jeśli połączymy funkcjonalność dwóch rozwiązań, plandeki rolowanej i windy załadowczej, powstanie wariant dość rzadko spotykany na rynku. Taki produkt cechuje duża uniwersalność, a jak ilustruje poniższe zdjęcie, na takie rozwiązanie zdecydowała się firma z branży logistycznej.

Podsumowanie

Skrzynie z plandeką LAMAR dają możliwość adaptacji rozwiązań przygotowanych do przewożenia nawet najbardziej specyficznych towarów i ładunków. Korzyści płynące z adaptacji naszych rozwiązań to skrócenie czasu pracy kierowcy i poprawa komfortu pracy. Wymiernie wpływa to na cały proces logistyczny związany z rozładunkiem i załadunkiem towaru. Zamknięcie skrzyni z plandeką warto wybrać tak, by jak najlepiej odpowiadało naszym bieżącym potrzebom. Zachęcamy do kontaktu z nami. W  razie jakichkolwiek pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Autor: Łukasz Dybalski