LAMBox z agregatem do transportu zwierząt domowych - www.lamar.com.pl

LAMBox z agregatem do transportu zwierząt domowych

Możliwości jakie oferuje nadwozie LAMBox po raz kolejny udowodniły, jak wszechstronna jest to zabudowa. 20 m3 przestrzeni ładunkowej okazało znakomitym wyborem do konfiguracji pojazdu przeznaczonego do transportu zwierząt domowych. Jakie detale kryje wnętrze zabudowy?

Naszym klientem była firma zajmująca się transportem psów – małych i dużych. Jej obszar działalności obejmuje teren całej Europy, co zdeterminowało konfigurację produktu. Realizacja, którą chcemy przedstawić poniżej z pozoru nie wyróżnia się niczym szczególnym. Warto jednak zwrócić uwagę na poszczególne detale podnoszące walory użytkowe wnętrza. W dużej mierze wpływa to na komfort przewozu.

Zabudowy niestandardowe – nasz znak rozpoznawczy

Klienci nie przestają zaskakiwać nas swoimi pomysłami na to, jak efektywnie wykorzystać przestrzeń nadwozia LAMBox. Dostępna kubatura (dochodząca do 22,5 m3) pozwala przystosować pojazd do różnych potrzeb. Rezultatem takiej współpracy są bardzo często zabudowy niestandardowe, które – nawiasem mówiąc – wyznaczają nowe trendy w transporcie użytkowym.

Daje to naszym klientom szerokie pole eksploatacji, a nam powód do dumy.

Dziś to już tylko nie tylko pojazdy Food Truck, sklepy mobilne, pojazdy transportowe i kurierskie, mobilna ekspozycja, sala szkoleniowa czy laboratorium. W trasę wyruszył klimatyzowany LAMBox do przewozu psów.

Trzeba jednak nadmienić, że klient na całej długości zabudowy (4300 mm), po obu stronach, we własnym zakresie zainstalował lekkie, aluminiowe boksy o różnej wielkości.

Transport zwierząt domowych – możliwości wnętrza

Zabudowa LAMBox z wysoką alkową posiada kubaturę wnętrza wynoszącą 20 m3. Lekka konstrukcja pojawiła się na platformie Fiata Ducato. Dużym atutem poniższej zabudowy kontenerowej z agregatem jest niski próg załadunku wynoszący 65 cm, co w prosty sposób przekłada się na łatwy dostęp do ładowni, wprowadzenie i wyprowadzenie zwierzęcia.

Z uwagi na to, że transport zwierząt domowych to proces delikatny i wymagający określonych warunków, postanowiono zainstalować agregat chłodniczy. W tym przypadku pełni rolę klimatyzatora wnętrza ładowni. Umieszczono go tuż za alkową, nad przednią ścianą zabudowy. Jest dyskretny i niewielki.

Zintegrowana z ładownią kabina kierowcy w łatwy sposób pozwala dotrzeć do wnętrza ładowni. Przestrzeń została oświetlone przez dwie lampy LED-owe. Za doświetlenie odpowiadają dodatkowo dwa uchylne okna osadzone w poszyciu sufitu. Aby zapewnić bardziej skuteczną cyrkulację powietrza w obu skrzydłach tylnych drzwi pojawiły się kratki wentylacyjne.

Transport zwierząt domowych w zabudowie “szytej na miarę”

W swoim portfolio mamy różne rozwiązania konstrukcyjne, co pokazuje, jak łatwo przystosować zabudowę do potrzeb określonego typu biznesu. Kilka poniższych zdjęć przedstawia, jak dziś prezentuje się wyposażona zabudowa oraz kim są główni pasażerowie.

źródło zdjęć: Corda-Viventis.de

Dowiedz się więcej: Nadwozie LAMBox – niska i wysoka alkowa. W czym tkwi różnica?
Poznaj szczegóły: foldery produktowe LAMAR w wersji on-line.

Autor: Łukasz Dybalski