Mobilna ekspozycja, czyli sposób na to jak być bliżej klienta

Mobilna ekspozycja, czyli jak być bliżej klienta

Sposobów i narzędzi ułatwiających dotarcie do potencjalnych klientów jest wiele. Na konkurencyjnym rynku przewagę zdobywają Ci, którzy mogą się czymś wyróżnić. Co może sprostać obecnym wyzwaniom? Mobilna sala szkoleniowa lub ekspozycja, czyli tzw. showroom.

Bliski kontakt z klientem i możliwość prezentacji oferty mobilnie, to coraz częściej sposób na pozyskanie uwagi klienta. Zachęcamy do lektury wpisu, który przybliży naszą ofertę wspierającą realizację Twoich biznesowych celów.

Wszechstronny LAMBox

Obsługa klienta i pozyskanie jego lojalności stanowi dziś duże wyzwanie dla wielu firm. W morzu ofert konsument poszukuje rzetelnej informacji, a wielu spośród potencjalnych Klientów chęci sprawdzenia produktu w czasie rzeczywistym. Co ma z tym wspólnego nadwozie LAMBox? Zabudowa pozwala zagospodarować wnętrze pod potrzeby ekspozycyjne, wystawowe oraz szkoleniowe.

Modyfikacja wnętrza przebiega na podstawie ustalonych wytycznych i opiera się na potrzebach biznesowych. Wszystko z uwzględnieniem ergonomii i użyteczności. Tak przygotowanym pojazdem dotrzemy w niemal każde miejsce i o każdej porze.

Dwie realizacje omawiane poniżej są dobrym tego przykładem. Fiat Ducato oraz Peugeot Boxer z niestandardową zabudową LAMBox.

Zobacz także: Nadwozie LAMBox – cechy pojazdu i korzyści dla użytkownika (tabela)

Mobilna sala szkoleniowa producenta elektronarzędzi, firmy Adiam

Formuła otwartej zabudowy to sposób na przekazywanie wiedzy zarówno wewnątrz, jak i z samego pojazdu. Jak ilustrują poniższe zdjęcia, taka “firma na kołach” to doskonała forma budowania wizerunku całej organizacji. Producent elektronarzędzi chcąc przybliżyć ofertę swoim obecnym i przyszłym pracownikom zainwestował w mobilną salę szkoleniową.

Trasa na której się porusza obejmuje wszystkie oddziały firmy na terenie Polski. Prezentacja możliwości poszczególnych podzespołów, jak np. pił tarczowych, odbywa się w środku. LAMBox w takiej formule spełnia się w roli ekspozycji dla dostawców firmy.

Firma otrzymuje pojazd wszechstronny. Pojawia się szansa na budowanie długotrwałych i bliskich relacji biznesowych.

Jednobryłowe nadwozie wyposażono w dwuskrzydłową uchylną klapę na siłownikach. Dolne skrzydło służy jako podest na którym montowane są barierki oraz do którego podsuwane są schodki wejściowe. Górne skrzydło stanowi przedłużenie zabudowy. W alkowie nadwozia znalazło się miejsce na ulotki, foldery i inne materiały reklamowe.

Mobilna ekspozycja producenta armatury Kludi

Podobna w swoim założeniu jest poniższa zabudowa. Walory użytkowe i możliwości wnętrza, które obejmuje 20 m3, zostały dostrzeżone przez uznanego na rynku producenta armatury sanitarnej segmentu premium. Ideą całego przedsięwzięcia była potrzeba prezentacji nowości produktowych pracownikom oraz określonym partnerom handlowym – mobilnie.

Zdecydowano się na atrakcyjną formułę i nowoczesne rozwiązania. Na pierwszym planie wyróżniają się przeźroczyste drzwi przesuwne, które doświetlają wnętrze i chronią przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi.

Zabudowa przed oklejeniem i wyposażeniem wnętrza

Posiadanie mobilnej ekspozycji to nie wszystko. Aby podnieść walory użytkowe i atrakcyjność samej zabudowy przy wejściu do wnętrza zamontowano uchylne schody boczne. Jak działają? Ilustruje poniższym film

Wideo: Dla kogo jest nadwozie LAMBox?

Walory użytkowe całego nadwozia podniesiono poprzez montaż określonych podzespołów i akcesoriów. Aby utrzymać stabilność pojazdu wyposażono podwozie w stopy podporowe. W celu lepszego manewrowania pojazdem klient zdecydował się na kamerę cofania, którą montujemy w aerodynamicznym tylnym spojlerze.

Zabudowa po oklejeniu i wyposażeniu wnętrza

Oklejenie pojazdu i reklama na plandece czy zabudowie to dziś nie fanaberia. To często ważny ruch w zdobywaniu klientów. Pisaliśmy na blogu tutaj. Poniższa zabudowa LAMBox została oklejona przez Klienta zgodnie z identyfikacją wizualną marki.

We wnętrzu pojawiły się dedykowane meble oraz inne wyposażenie. Kluczowym asortymentem budujący charakter wnętrza są produkty firmy Kludi – szeroki asortyment armatury kuchennej i łazienkowej wraz z ekspozycją rozwiązań technologicznych. Bezpośrednio przy wnęce alkowy producent umiejscowił telewizor LCD.

Mobilna ekspozycja – być o krok do przodu

Nadwozia w takiej konfiguracji to modelowy przykład na to, jak budować przewagę konkurencyjną za pomocą użytecznych produktów. Wyposażenie obejmuje wszechstronny wachlarz podzespołów i udogodnień dostosowanych do określonej branży. Mobilna sala szkoleniowa czy ekspozycyjna to tylko wybrane przykłady wariantów zagospodarowania nadwozia LAMBox i przykład na to, jak być o krok do przodu przed konkurencją.

Folder produktowy: nadwozia LAMBox (katalog on-line)

Autor: Łukasz Dybalski