Firana czy burtofirana? - www.lamar.com.pl

Firana czy burtofirana?

Zarówno firana jak i burtofirana  jest systemem plandeki przesuwnej, który umożliwia szybki załadunek i rozładunek boczny. Jakie są różnice i podobieństwa?

Jedyną różnicą pomiędzy tymi wariantami jest zastosowanie burty (400mm lub 600mm) lub miniburty (150mm).

  • Burta montowana w burtofiranach nie różni się niczym od tych stosowanych w standardowych skrzyniach z plandeką. Do zabudowy przytwierdzona jest zawiasami, w związku z czym po odblokowaniu zabezpieczeń można ją swobodnie otwierać i zamykać.
  • Miniburta jest znacznie niższa od burty, a także nie posiada zawiasów. W celu załadunku, należy ją w pierwszej kolejności wyciągnąć z prowadnic, a następnie po jego zakończeniu włożyć do swojego pierwotnego miejsca.

W celu uzyskania dostępu do przestrzeni ładunkowej wystarczy odblokować zabezpieczenie na tylnej burcie oraz przesunąć firanę w stronę kabiny kierowcy. Górna część plandeki wyposażona została w gumowe uszczelnienie, które zabezpiecza  ładunek przed warunkami atmosferycznymi, a także znacznie zwiększa żywotność systemu. System plandeki przesuwnej może również współpracować z systemem dachu przesuwnego.

Bardzo często jako uzupełnienie burtofirany,  montowane są systemy regulacji dachu lub dachu przesuwnego. Te dwie opcję występują zarówno w wersji jednostronnej jak i dwustronnej.

Co z tym napinaczem?

Wielu klientów zadaje pytanie, czym jest napinacz, kiedy się go stosuje oraz jakie korzyści przynosi. Napinacz to nic innego, jak odpowiednio zaprojektowany system prostego napięcia plandeki na całej jej powierzchni. W tylnej części zabudowy znajduje się specjalna wajcha, dzięki której możliwe jest uzyskanie odpowiedniego napięcia plandeki.

Kiedy stosujemy system przesuwnych boków?

Firanę i burto firanę stosujemy przede wszystkim do przewożenia wielkogabarytowych towarów np. mebli, sprzętu AGD,  konstrukcji stalowych. Jest to doskonałe rozwiązanie ułatwiające dostęp do przestrzeni ładunkowej pojazdu. System firan skraca czas pracy kierowcy, umożliwia załadunek i przewożenie towaru o niestandardowych wymiarach. Niewątpliwie jest to rozwiązanie, które przełoży się na Państwa zysk.

Zobacz nasze filmy wideo ilustrujące zasadę działania mechanizmów. Odwiedź nasz kanał na YouTube.