Rozpoczynamy realizację projektu wdrożenia technologii BLoad500

Rozpoczynamy realizację projektu wdrożenia technologii BLoad500 z wykorzystaniem środków POIR

Opublikowano: 2017-12-14 09:55:56

W dniu 13 grudnia b.r. firma Lamar sp. z o.o. podpisała umowę o dofinansowanie projektu z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, dotyczącą projektu pt. „Wdrożenie technologii BLoad500 w celu produkcji zespolonych samochodów dostawczych”.

W dniu 13 grudnia b.r. Lamar sp. z o.o. podpisała umowę o dofinansowanie projektu z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, dotyczącą projektu pt. „Wdrożenie technologii BLoad500 w celu produkcji zespolonych samochodów dostawczych”.

Celem projektu jest realizacja inwestycji technologicznej polegającej na stworzeniu infrastruktury pozwalającej na rozpoczęcie produkcji samochodów dostawczych o podwyższonej ładowności w oparciu o naszą autorską technologię BLoad500.

W ramach projektu zostanie wybudowana nowa hala produkcyjna przystosowana do potrzeb technologii. Projekt zakłada także zakup maszyn niezbędnych do rozpoczęcia produkcji aut oraz wdrożenie systemy do zarządzania produkcją klasy ERP.

Bezpośrednim efektem projektu będzie wdrożenie technologii oraz uzyskanie przez Lamar sp. z o.o. pełnej zdolności do rozpoczęcia wytwarzania na jej podstawie nowych produktów.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 5 473 336,00 zł, natomiast wartość dofinansowania z BGK w ramach Kredytu technologicznego wyniesie 1 691 180,40 zł.

Zakończenie realizacji projektu zostało przewidziane na wrzesień 2018 r. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony, na której będziemy informować Państwa o statusie realizacji projektu oraz publikować zapytania ofertowe.