Izotermy i chłodnie: jakie są zalety wkładu termicznego?

Izotermy i chłodnie LAMAR: zalety i korzyści z wykorzystania wkładu termicznego

Rośnie zapotrzebowanie na pojazdy przystosowane do przewozu produktów wymagających stałej i określonej temperatury. Izotermy samochodowe oferują taką możliwość. Dlaczego warto zainwestować w kapsułę termiczną? Co sprawia, że takie rozwiązanie staje się inwestycją na lata? Publikujemy folder produktowy.

Wkłady termiczne do samochodów transportowych

Co musi mieć dobry wkład termiczny?

Z roku na rok przepisy odnoszące się do przewozu żywności lub leków stają się coraz bardziej restrykcyjne. Pojazdom przewożącym tego typu asortyment stawia się coraz większe wymagania. Okazuje się także, że transport leków to nisza na rynku transportowym. Jakie cechy tego wkładu termicznego są najważniejsze?

 1. WYSOKA JAKOŚĆ. Użycie odpowiednich materiałów, które utrzymują nasz załadunek w odpowiedniej temperaturze gwarantują bezpieczny transport pakunku. Jakie materiały są odpowiednie do tej czynności? Takie, która są wytrzymałe. Najlepsza jest technologia, która używa wysokociśnieniowego spienienia poliuretanu.
 2. DOBRA IZOLACJA. Materiał, którego użyto do odpowiedniego zabezpieczenia powinien być lekki, nieścieralny i wykazywać bardzo wysokie właściwości izolacyjne  K ≤ 0,32 W/(m2K).
 3. SZYBKOŚĆ DOSTOSOWANIA I UTRZYMANIA TEMPERATURY. Najbardziej wymagający jest transport leków, które mogą być przewożone w warunkach: od 2st.C do 8 st.C, od 8 st.C do 15 st.C, od 16 st.C do 25 st.C
 4. PANELE TERMICZNE IDEALNIE DOSTOSOWANE DO WNĘTRZA POSZYCIA PRZESTRZENI ZAŁADUNKOWEJ. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ nie przepuszczą ciepła i uszczelnią izolację.
 5. STERYLNOŚĆ. O wadze zachowania tego czynnika w nienagannym stanie,  nie trzeba nikomu przypominać. Wkłady wykonane z wysokociśnieniowego spienienia poliuretanu, nie tylko doskonale izolują, ale również pozwalają na utrzymanie wnętrza pojazdu w jałowych warunkach na długi czas.

WARTO PAMIĘTAĆ: Najtrudniejszy jest transport w tak zwanym zimnym łańcuchu dostaw, tj. w temperaturze od 2 do 8 stopni Celsjusza. Utrzymanie takiego zakresu temperatury przez czas przewozu, czyli ok. 24 godzin jest trudne, nie możemy zatem iść w tej kwestii na kompromisy.

Izotermy i chłodnie LAMAR COOL – co wyróżnia tę zabudowę termiczną?

Izotermy i chłodnie LAMAR COOL  zostały stworzone z wykorzystaniem najnowszej technologii. Dlaczego warto zainwestować właśnie w ten produkt?

WYSOKA DBAŁOŚĆ O JAKOŚĆ MATERIAŁÓW I WYKOŃCZENIE. Kabiny termiczne zbudowane są z wysokociśnieniowego spienienia poliuretanu, który jak wiemy, jest doskonałym izolatorem cieplnym – a jego właściwości takie jak lekkość i podatność na formowanie, doskonale sprawdzają się przy zabudowie wnętrza furgonów do 3,5t.

 • LIKWIDACJA TZW. „MOSTKÓW CIEPLNYCH”. W skrócie: zapewnienie maksymalnej szczelności i zniwelowanie ryzyka wychłodzenia lub zbytniego nagrzania wnętrza furgonu.
 • BEZPIECZEŃSTWO. Użycie odpowiednich materiałów i pomoc specjalistów przy instalacji wykładów systemowych typu LAMAR COOL, zagwarantuje wysoką wydolność pojazdu i maksymalne bezpieczeństwo załadunku.
 • ATESTY I CERTYFIKATY. Produkt uzyskał wszelkie wymagane atesty i certyfikaty (Świadectwo Jakości Zdrowotnej – atest PZH, Świadectwo ATP, Certyfikat ISO), które stanowią potwierdzenie unikalnej jakości produktów.
 • STERYLNOŚĆ. Materiały użyte do konstrukcji bardzo dobrze podtrzymują jałową przestrzeń, co jest gwarantem bezpieczeństwa transportu.

Izotermy i chłodnie LAMAR COOL – dla kogo takie rozwiązanie?

Izotermy samochodowe trzymają ustalaną temperaturę przez całą podróż. Określa to branżę, w których takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej. Odbiorcami produktu mogą być:

  1. laboratoria transportujące krew i leki,
  2. firmy farmaceutyczne i sieci aptek,
  3. firmy z branży spożywczej przewożące żywność wymagającą niskiej i stałej temperatury lub posiadająca krótki termin spożycia: wędliny, soki owocowe.

Izotermy i chłodnie LAMAR COOL – folder produktowy

Jakie jest wyposażenie wkładu termicznego? Czy istnieje możliwość doposażania? Poniżej zamieszczamy kilkustronicowy katalog produktowy zawierający najważniejsze informacje o naszym produkcie. Możliwość przeglądania poniżej oraz na pełnym ekranie.