Zabudowa kontenerowa Iveco Daily dla branży wędliniarskiej - Lamar

Zabudowa kontenerowa Iveco Daily dla branży wędliniarskiej

Zabudowa kontenerowa Iveco Daily została skonfigurowana według potrzeb klienta z branży wędliniarskiej. Tym co wyróżnia pojazd to stosunkowo krótka ładownia. Od czego zależy wyposażenie kontenera?

Transport produktów żywnościowych wymaga od wytwórców przystosowania pojazdu do określonych potrzeb i wymagań sanitarnych. Zapotrzebowanie na pojazdy tego typu zwiększa się, bo z roku na rok wzrasta konkurencyjność firm w tym segmencie. Jak przystosować pojazd, by spełniał nasze oczekiwania? Przykładem może być prezentowane poniżej Iveco Daily z zabudową kontenerową. Klientem, który rozbudował flotę pojazdów o zabudowane podwozie jest zakład przetwórstwa mięsnego. Zróżnicowany asortyment klienta w dużej mierze określił specyfikę zamówienia na zabudowę podwozia.

Uchylne drzwi boczne i składane drabinki

Zabudowa kontenerowa do samochodów dostawczych o masie do 3,5 t to produkt przygotowany dla firm, które stawiają na dużą ładowność. Oryginalny wygląd oraz wielofunkcyjne wnętrze to walory także nie do przecenienia. Tym, co wyróżnia poniższą konstrukcją to wysoka trwałość ściany typu Sandwich. To stanowiło wyznacznik dla klienta, by powierzyć nam podwozie celem zabudowy. Poniższa ilustracja pokazuje, że zdecydowano się na uchylne drzwi boczne o kącie otwarcia 180 stopni. Do wnętrza wejdziemy korzystając z dwóch składanych drabinek wejściowych będących, które są na wyposażeniu standardowym każdych montowanych drzwiach. Drabinka schowana jest pod tylnym stalowym portalem.

Wyposażenie kontenera – od czego zależy?

Gdy podejmujemy rozmowę z Klientem, bacznie przyglądamy się temu, do czego będzie wykorzystywany pojazd. Gdzie będzie się nim poruszał? Jakie produkty będzie przewoził? Co w jego codziennej pracy jest najważniejsze? Jakie funkcjonalności sprawdzały się na co dzień? Co wymagałoby udoskonalenia, by codzienny rozładunek i załadunek przebiegał w warunkach komfortowych? Porcja pytań jest spora, ale chętnie dzielimy się wiedzą. Rzeczowe odpowiedzi budują nam obraz pojazdu użytkowego szytego na miarę. To w dużym stopniu, obok budżetu Klienta, determinuje wyposażenie kontenera.

Zobacz także: Skrzynia z plandeką i zabudowa kontenerowa – w co doposażyć?
Dowiedz się więcej: Folder produktowy  – Zabudowy kontenerowe LAMAR

Zabudowa kontenerowa Iveco Daily wykorzystywana w transporcie wędlin została wyposażone m.in. w ślizgi. dla ochrony ściany przed uszkodzeniem w przypadku przewozu np. kilku pięter skrzynek. Szorstka wylewka Marothaanowa poprawia ogólną stabilność przewożonych ładunków i zapobiega ich przemieszczaniu się. W suficie pojawiło się pojedyncze oświetlenie LED.

Autor: Łukasz Dybalski