Samochód kurierski dla DHL: furgon Iveco Daily

Samochód kurierski dla DHL: furgon Iveco Daily

DHL to jeden z największych operatorów w segmencie przesyłek. Koncern zainwestował w pojazd w całości dedykowany branży kurierskiej. Co wyróżnia wnętrze Iveco o podwyższonym dachu? Jakie pojawiły się rozwiązania wspierające pracę kuriera? Takim pojazdem będzie jeździł kurier DHL. Zachęcamy do lektury folderu produktowego.

Wnętrze pojazdu

Firma LAMAR opierając się na Iveco Daily przedstawiła samochód kurierski. Furgon o podwyższonym dachu został zagospodarowany według ściśle określonych sugestii klienta. W praktyce powstało auto dla kuriera, czyli pojazd wszechstronny.

Unifikacja wnętrza obejmowała zmiany w szoferce kierowcy oraz na pace furgonu. W kabinie kierowcy wycięcie części dachu pozwoliło zwiększyć przestrzeń, dzięki czemu dostęp do paki jest bardziej komfortowy. Uwagę zwracają wewnętrzne aluminiowe drzwi przesuwne. Takie rozwiązanie zwiększa mobilność kuriera, minimalizuje czas dostawy i poprawia bezpośredni dostęp do półek. Penetrowanie wnętrza przy poszukiwaniu odpowiedniej przesyłki jest o wiele prostsze. Na życzenie klienta, w szoferce, na podłodze pojawiła się blacha ryflowana.

 

Półki o nośności do 80 kg na 1 mb

Zabudowa kurierska to rozwiązanie, które musi sprostować najcięższym zadaniom. Dlatego w poniższym modelu zaprojektowano dwa rzędy półek: jeden o długości 200 cm, drugi – przy drzwiach bocznych przesuwnych – o długości 100 cm. Półki o głębokości 500 mm (wymiar indywidualny) posiadają ładowność do 80 kg na 1 mb. Ich podnoszenie i blokada wspierane są przez siłowniki pneumatyczne. Wiązało się to także z zastosowaniem określonej obejmy.

W zależności od rodzaju zabudowy rozmiar półek projektowany jest indywidualnie. Natomiast wybicie wnętrza paki Iveco Daily, na życzenie,  pozostało w gestii klienta.

Marki kompatybilne z zabudową

Zastosowany w Iveco Daily system jest przykładem indywidualnego projektu. Znajdzie on zastosowanie w pojazdach wszystkich marek z podwyższonym dachem. Daje to pewność, że poruszanie się we wnętrzu pojazdu będzie komfortowe.

Galeria zdjęć

Jak prezentuje się samochód kurierski na bazie Iveco Daily? Poniżej galeria zdjęć. W razie jakichkolwiek pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego znajdującego się pod galerią zdjęć.

Folder produktowy

Aby poznać wszystkie atuty naszej zabudowy oraz przyjrzeć się detalom, zachęcamy do lektury poniższego folderu. Po kliknięciu obejrzą go Państwo na pełnym ekranie.
http://issuu.com/lamar-bodies/docs/lamar_furgon_kurierski/1

Zobacz także: Zabudowa kurierska na bazie nadwozia LAMBox.
Wideo: filmy instruktażowe LAMAR na YouTube

Autor: Łukasz Dybalski