Nadwozie LAMBox - co kryje wnętrze laboratorium?

Nadwozie LAMBox – co kryje wnętrze laboratorium? [wideo+zdjęcia]

Zabudowy LAMAR doczekały się wielu niestandardowych adaptacji. To już nie tylko pojazdy food truck, warsztat mobilny z tokarkami czy nadwozie przystosowane branży lotniczej lub spedycyjnej. Na wielofunkcyjność i mobilność swoich usług zdecydowało się… laboratorium. Co kryje wnętrze pojazdu?

Wyobraźmy sobie jeden dzień z życia pojazdu z nadwoziem LAMBox. Sklep mobilny jest dostępny dla swoich klientów niemal w każdym miejscu i o każdym czasie. Duża korzyść to szybsza dostawa towaru czy możliwość rozpoczęcia sprzedaży bądź realizacji usługi od razu i niemal w każdym miejscu. Kubatura wnętrza LAMBoxa wynosząca nawet 22,5 m3 sprawia, że wnętrze pełni rolę małego pokoju. Nie ma przeszkód, by realizować badania laboratoryjne w terenie.

Co więcej, dodatkowy 1 m3 alkowy, czyli przestrzeni nad głową kierowcy, doskonale sprawdza się jako schowek lub miejsce na…. mały telebim (pokazujemy to poniżej).

Laboratorium – wnętrze na wymiar

Pojazd o takim charakterze wymaga indywidualizacji wnętrza. Tak samo postępujemy w sytuacji, kiedy w prywatnym mieszkaniu robimy np. kuchnię na wymiar. Chcemy, by odpowiadała naszym potrzebom, gustom i upodobaniom. By instalowane przedmioty były ergonomiczne i funkcjonalne. Tutaj, klient – laboratorium realizujące badania środowiskowe, przeprowadzający pomiary i analizy także w terenie, precyzyjnie określił zapotrzebowanie. Wnętrze przystosowano do obecności kilku osób, wyposażono w zespół mebli wraz głębokimi, ergonomicznymi półkami. Widoczne na zdjęciach niewielkie szafy z łatwością pomieszczą odzież roboczą i wierzchnią lub wykorzystywane w pracy narzędzia. Z uwagi na charakter realizowanych zadań we wnętrzu zainstalowana została armatura sanitarna oraz zbiorniki z bieżącą wodą. Na każdej ścianie umieszczono gniazda kontaktowe.

Podłogę wykończono sklejką z fakturą antypoślizgową. W krótkiej prezentacji wideo prezentujemy detale wnętrza.

Multifunkcjonalność nadwozia

Sklep mobilny, food truck, laboratorium, pojazd wystawienniczy – wspólnym mianownikiem dla takich pojazdów jest oferowanie produktów w terenie. Wymaga to wyposażenia diametralnie różnego. Z pomocą przychodzi nasz Dział Konstrukcyjny, który dostosowuje rozwiązania do określonych potrzeb. Zwiększa to walory użytkowe pojazdu i poprawia się ergonomia wnętrza. W mobilnym laboratorium pojawiły się boczne i tylne drzwi, a tuż nad nimi oświetlenie LED. W progu bocznych drzwi widoczny jest wysuwany stopień. Aby poprawić manewrowanie pojazdu klient zdecydował się na zainstalowanie kamery cofania w spojlerze tylnym. Komfort pracy laboratoryjnej w środku podniesiono dzięki zamocowaniu w suficie sześciu świetlówek.

Jedna zabudowa – wiele możliwości

Korzyści płynące z użytkowania naszego nadwozia nie ograniczają się tylko do redukcji zużycia paliwa (niski współczynniki oporu powietrza), większej dostępności do przestrzeni ładunkowej bez wychodzenia na zewnątrz (drzwi przesuwne w ścianie grodziowej) czy usprawnienie załadunku lub rozładunku pojazdu (niski próg wynoszący 67 cm). Jak ilustrują nasze przykłady, nadwozie LAMBox może pełnić rolę pojazdu wystawienniczego, mobilnej pasmanterii, food trucku z bogatym wyposażeniem, sklepu mobilnego z serami, a nawet mobilnego sklepu z luksusowymi zegarkami. Każdy projekt jest unikalny, bo nie ma jednego szablonu. To co szczególnie wyróżnia nadwozie LAMBox to wyposażenie wnętrza uwzględniające najbardziej wyszukane gusta klientów.

Zobacz także: Katalog produktowy nadwozia LAMBox – poznaj najważniejsze cechy i korzyści produktu.
Wideo: Pojazd LAMAR Food Truck – premierowy pokaz

Autor: Łukasz Dybalski