LAMBox ze strefą do wypoczynku - www.lamar.com.pl

LAMBox ze strefą do wypoczynku

Wszechstronność zabudowy LAMBox wykorzystano do budowy pojazdu spełniającego potrzeby kierowcy i realizującego zadania logistyczne. Jak rozwiązanie przedstawia się w praktyce?

Mobilny garaż z funkcją kampera, pojazd do transportu zwierząt, transport kwiatów, food truck serwujący specjały kuchni wietnamskiej czy mobilna ekspozycja – pomysłów na wykorzystanie zabudowy LAMBox do celów biznesowych jest naprawdę wiele.

To tylko niewielki wycinek z naszych dotychczasowych realizacji ilustrujący wszechstronność tej zabudowy. Okazuje się, że z połączenia różnych potrzeb i oczekiwań klienta można skonfigurować pojazd, który na co dzień sprawdzi się w różnych warunkach.

Przykładem takiej realizacji jest Fiat Ducato wyposażony w zabudowę LAMBox, z niestandardowo wykorzystaną przestrzenią tuż za plecami kierowcy.

Wygospodarowano miejsce na przedniej ścianie w ładowni do zaprojektowania wnęki służącej za przestrzeń do wypoczynku. Leżanka posiada szerokość 750 mm. Umieszczono ją metr na podłogą. Aby zwiększyć komfort kierowcy leżankę wyposażono w gruby materac, a ściany obito miękkim materiałem.

Dla podkreślenie charakteru wnętrza i zachowania odrobiny intymności pojawiły się firanki.

Rzecz jasna, taka forma wypoczynku w zabudowie LAMBox jest kompromisowym rozwiązaniem na krótki wypoczynek i relaks w trasie.

W przestrzeni ładunkowej w ścianach z gładkiego laminatu wmontowano dwie pionowe listwy mocowania ładunku zapewniając tym samym możliwość unieruchomienia przewożonego ładunku. Z detali zewnętrznych warto nadmienić o lakierowanych termoformowanych zabudowach międzyosiowych.

Prócz walorów wizualnych regulują prowadzenie strug powietrza wzdłuż pojazdu, co skutkuje zmniejszeniem oporów powietrza.

 

Autor: Łukasz Dybalski